Grubumuza Bağlı A Artı İş Sağlığı ve Güvenliği Laboratuvarı Çalışmalarına Başladı
5651 sayılı kanunda hukuki sürecin işleyişi nasıldır?
5651 Sayılı Kanun nedir kimleri kapsıyor?
Form No:
Müşteri No:
 
   
 
 
İlköğretim Kurumları


KLASİK
     İlköğretim Okulları Sınıf Geçme Sistemine uygun, en son yönetmeliklere göre hazırladığımız bu Öğrenci Takip Sistemi ürünümüzü kullanarak; öğrenci, öğretmen ve okul bilgilerinin bilgisayarda takibini yapabilir, her türlü istatistik bilgisini alabilir; karne, takdir, teşekkür, not fişi, sınıf geçme defteri vb. sonuçlarını esnek raporlama sistemi ile hızlı, doğru, güvenilir şekilde hazırlayabilir, öğretmen bilgilerinin girişini ve hizmet puanlarını hesaplayabilir; öğrencinin not, devamsızlık ve diğer bilgilerini SMS ile velinin cep telefonuna gönderebilir, web kamera ile çektiğiniz fotoğrafları sisteme aktarabilir, gerekli listeleri öğrenci fotoğraflı ve okul logolu olarak yazdırabilir, sınıf ve ders tabloları hazırlayabilir, önceki yılları da kapsayan not, ortalama, mezuniyet notu ve yıl sonu mezuniyet işlemlerini yapabilirsiniz.

YÖNELTME
     Öğrencilerinizi, ilköğretim sonrasında yönergeye uygun olarak hangi okul veya meslek dalına yönlendirebileceğinizi belirlemeniz ve takibini kolaylıkla yapabilmeniz amacıyla İlköğretim Yöneltme Yönergesine göre geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; ilköğretimden mezun olan öğrencilerinizin daha sonraki eğitimleri için, yetenek, ilgi, kişilik ve özellik ortalamalarını otomatik  olarak hesaplayabilir, bu ortalamaya göre öğrencinin yöneleceği mesleği güvenle belirleyebilirsiniz.

TAŞINIR MAL YÖNETİMİ
     Kurumunuzdaki demirbaşların tek düzen muhasebe sistemi doğrultusunda, Maliye Bakanlığı’nın istediği tüm şartları taşıyan bir şekilde kayıt altında tutulabilmesi amacıyla geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; Bilsa demirbaş programınızdaki eski kayıtlarınızı muhasebe hesap kodlarına göre yeni sisteme aktarabilir, Maliye Bakanlığı’nın 18.01.2007 tarih, 26407 sayılı Resmi Gazetede yayınladığı Taşınır Mal Yönetmeliği’nde belirtmiş olduğu muhasebe hesap kodlarına göre taşınır mal sınıflandırması yapabilirsiniz.

     Ayrıca, İşlem çeşitlerine göre taşınır işlem fişi düzenleyerek giriş ve çıkış işlemlerinizi yapabileceğiniz, hızlı arama bölümünden aradığınız bilgilere  kolaylıkla ulaşabileceğiniz; tüketim malzemeleri, tesis, makine, cihazlar, taşıtlar vb. demirbaşlarınızı, muhasebe hesap kodlarına göre kayıt edebileceğiniz bu programımızın içerisinde Taşınır Mal Yönetmeliği´nde belirtilen yaklaşık 4000 adet muhasebe hesap kodu, standart olarak mevcuttur.  

DİPLOMA BASIM
     Milli Eğitim Bakanlığı diplomalarının bilgisayardan yazdırılabilmesi için geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak öğrenci diplomalarını ve başarı belgelerini; daha önceden hazırlanmış formların üzerinde her çıktının yerini, rengini, boyutunu ve yazı karakterini ayarlayabileceğiniz gibi, basım adedi kısıtlaması olmaksızın basabilirsiniz.

     Programımız; Karma, Klasik ve Mesem sistemleriyle entegre olarak çalıştığı için yeni bilgi girişi gerektirmez.

HAFTALIK DERS DAĞITIM
     Ortaöğretimde sınıf geçme sistemine uygun olarak, en son yönetmeliklere göre hazırladığımız bu ürünümüz; okulunuzun haftalık ders programını pedagojik değerlerle, yönetici ve öğretmenlerinizin isteklerini de göz önünde bulundurarak hazırlayabilmenizi sağlar.

     Bu programımızı kullanarak; öğretmenlerinize bir gün içerisinde verilecek azami ders saatini sınırlayabilir, tam gün veya ders bazında kapatma işlemi yapabilirsiniz.

     Ayrıca; bir derse birden fazla öğretmen veya bir öğretmene birden fazla sınıf atayabilir, istediğiniz öğretmenlerin derslerini farklı gün ve saatlere programlayabilir, birden fazla sınıfın derslerinin aynı gün ve saate gelmesini sağlayabilir, cumartesi ve pazar dahil 7 günlük program hazırlayabilirsiniz.

CEP MESAJ
     Bu ürünümüz, öğrencilerinizin devamsızlıklarını ve notlarını internet aracılığı ile velinin cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderebilmeniz için geliştirilmiştir.

     Karma ve Klasik programlarımızla sorunsuz entegrasyonu sayesinde ilave bir bilgi girmeden, öğrencilerin devamsızlıklarını ve notlarını internet üzerinden velinin cep telefonuna kısa mesaj olarak gönderebilen bu programımız ile her öğrenci için otomatik veya farklı akıllı mesajlar oluşturabilir; kutlama, veli toplantısı, duyuru, acil durum türündeki mesajları da tek bir veliye, sınıfın tüm velilerine ya da tüm okulun velilerine, hangi GSM operatörü kullanıcısı olursa olsun topluca ve sorunsuz olarak gönderebilirsiniz.

     Ayrıca bu ürünümüzde; özel telefon rehberi oluşturulması, gönderilen mesajların sayı ve detaylarının size ayrılan internet sayfasından görüntülenebilmesi gibi özellikler de yer almaktadır.

ÖĞRETMEN ŞİFRE
     Öğretmenlerin sadece kendi öğrencilerine ait notlara ve öğrencileri hakkındaki görüşlerine, internet üzerinden özel şifrelerini kullanarak erişebilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; öğretmenlerinizin, öğretmenler odasındaki bilgisayardan özel şifreleri aracılığı ile öğrenci notlarını girebilmelerini, öğrencileri hakkındaki görüşlerini yazabilmelerini, ders içi performans ve ödev notları ile kişisel, sosyal beceri değerlendirmelerini yapabilmelerini, not fişi alabilmelerini sağlayabilirsiniz.

     Bu programımızı kullanarak sadece kendi dersine ait öğrencilerin notlarını girebilen öğretmenleriniz, isterlerse kendilerine disket ya da flash bellek hazırlayıp bütün  bu işleri eksiksiz ve sorunsuz olarak okul dışındayken de yapabilir, yöneltme ile entegre çalışan bu programa sınıf gözlem raporlarını da girebilirler.

     Öğretmenlerin yapmış olduğu tüm girişler, yönetim tarafından geçmişe yönelik olarak izlenebilir.

ÖĞRETMEN DEVAM - DEVAMSIZLIK
     Öğretmenlerin aylık devam - devamsızlık takibinin sağlıklı bir şekilde yapılması amacıyla geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; öğretmen devam - devamsızlık defteri, aylık ek ücret çizelgesi, ilave ek ücret çizelgesi ve devam - devamsızlıkla ilgili tüm işlemleri kolaylıkla yapabilir; bordro programına ek ders aktarımını girebilir, ders dışı hazırlık derslerinizi otomatik olarak hesaplayabilir, haftalık ders dağıtım programından maaşlı ve ücretli dersleri takip edebilir, çıktılarını alabilirsiniz.

ÖĞRENCİ KAYIT
     Okula yeni kayıt olan öğrencilerin bilgilerinin optik formlar kullanılarak bilgisayar ortamına aktarılabilmesi ve takibinin yapılabilmesi için geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; kayıt anında veliye verilen boş kayıt disketine öğrencinin bilgisini doldurtabilir, bu bilgileri otomatik olarak programa aktarabilir veya optik formlar ile kayıt yapabilirsiniz.

     Ayrıca; web kamera ile çektiğiniz öğrenci fotoğrafını otomatik olarak programa aktarabilir, Karma ve Klasik programlarından boş öğrenci numaraları alabilir, otomatik öğrenci numarası verebilir, sınıf mevcutlarını anında oluşturabilir, kayıt zarfı basabilirsiniz.

AİDAT TAKSİT TAKİP
     Öğrencilerden; yemek, servis, eğitim vb. başlıklar altında toplanan aidat tahsilatlarınızın kolaylıkla takibi için geliştirdiğimiz bu ürünümüzle öğrencilerin; taksitler bazında ödeme takibini sağlayabilir, fatura ve senet basımı yapabilir, gruplarına göre ücretlendirme, toplam ücretlerin incelenmesi, ödenmemiş miktarların denetimi, ödeme tarihleri, sürekli ödemelerin takibi, indirimler ile yeni ücretlerin hızlı biçimde eklenmesi işlemlerini de hazırlayabilirsiniz.

     Klasik ve Karma sistemlerimizle tam entegre olan bu program ile yıl bazında gecikmeli tahsilatların analizlerini yapabilir; katkı payı, servis, ders ve yemek ücretlerini inceleyebilir, haftalık tahsilat listesi alabilir, öğrenci aidat bilgilerini SMS ile veliye gönderebilir, kişisel fatura ve kişisel ödeme çizelgeleri düzenleyebilirsiniz.

NOTMATİK
     Öğrencilerin kendilerine ait bilgileri, barkodlu kimlik kartlarını kullanarak öğrenebildikleri okul içerisindeki ekranlı cihazımız olan Notmatik sistemini tercih ederseniz öğrencileriniz; okul, il veya ilçenizde barkodlu okul kimlik kartları ile devamsızlıklarını ve notlarını Notmatik cihazından öğrenebilir, dijital karnelerini alabilirler.

     Ayrıca, öğretmenleriniz sınıfta not duyurmak için kaybedecekleri zamanı ders için kullanabilirler.

     Programımızı Bilsa Ölçme ve Değerlendirme Programı ile birlikte kullanmanız halinde ise birinci derste yapılan sınavın sonucunu, ikinci teneffüste Notmatik’ten duyurabilme imkanına da sahip olabilirsiniz.

GÜNLÜK YOKLAMA FİŞİ
     Sınıfta yapılan yoklamanın optik formlar kullanılarak bilgisayar ortamına aktarılabilmesi ve sağlıklı bir şeklide takip edilebilmesi amacıyla geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanmanız halinde; optik form biçiminde düzenlenmiş yoklama fişleri ile tarayıcı veya optik okuyucu kullanarak öğrencilerin 15 ders saatine kadar olan günlük devamsızlıklarının girişini büyük bir hızla sağlayabilir, devam - devamsızlık takibini kolayca yapabilir, devamsızlık istatistiği ve yoklama fişi arşivi düzenleyebilir, devamsızlık durumu kritik olan öğrencilerinizi tespit edebilir, öğrencinizin devamsızlık bilgisini velisine SMS ile gönderebilirsiniz.

     Ayrıca, Karma ve Klasik sistemlerimiz ile entegre çalışan bu programımızla her sınıf için günlük ve haftalık yoklama fişi de hazırlayabilirsiniz.

SORU BANKASI
     Okul, il veya ilçede yapılacak sınavlarda, her sınıfa ait olan derslerden sınırsız sayıda sorunun depolanabilmesi ve bu sorular kullanılarak soru kitapçıklarının hazırlanabilmesi amacıyla geliştirdiğimiz bir ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; okul, il veya ilçenizde yapacağınız sınavlarda soru bankasındaki mevcut, güncel, kullanılmamış, zengin soru arşivinden faydalanabilir ya da yeni sorular oluşturabilir, arşivleyebilir, sınıflandırabilir, soru kâğıtları ve kitapçıkları basabilirsiniz.

     Ayrıca; sorularınıza grafik, resim, çizim ve formüller de ekleyebilir, zorluk derecesi ve soru amacına göre (bilgi, kavrama, uygulama gibi..) sorular seçerek kitapçık hazırlayabilir; A, B, C, D kitapçıkları oluşturabilir, doğru cevap şıklarının farklı dağılımını sağlayabilir, MS Word ortamında yazılan soruları bankaya disket ya da flash bellek yardımı ile aktarabilirsiniz.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME
     Ders öğretmenleri tarafından kısa aralıklarla uygulanan test ve yazılı sınavlarda öğrencinin, sınıfın başarısının ölçülebilmesi, eksik kalınan tarafların tespit edilerek gerekiyorsa telafi eğitimi uyarısının verilmesi amacıyla geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; okul içinde yapılan test ve yazılı sınavları zamanında değerlendirip önlemler alabilir, optik cevap kağıtları ile yapılan sınavın sonuçlarına çok kısa sürede ulaşabilir, sınav sonrasında alınan notları Karma ve Klasik sisteme tekrar girmeden tek bir tuşla yazılı veya sözlü notu olarak aktarabilirsiniz.

     Ayrıca; sınav sonuçlarını SMS ile öğrenciye veya velisine gönderilebilir, öğrenci ve sınıf bazında karşılaştırmalı sınav sonuç sıralaması yapabilir, öğrenci, sınıf ve öğretmen başarısını takip edebilir, madde analizi soru başarı oranlarını da inceleyebilirsiniz.

EVRAK TAKİBİ
     Kurumunuza gelen ve giden evrakları kayıt altına alabilmeniz, defter takibini kolaylıkla yapabilmeniz için geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; gelen, giden evrak trafiği ile ilgili kayıtların bilgisayar ortamında tutulmasını, düzenli biçimde arşivlenmesini ve depolanan bilgilere kolayca ulaşılabilmesini sağlayabilir, okulunuzdaki dosyalama sorunlarından ve kırtasiye yükünden kurtulabilirsiniz.

EVRAKSİS.NET (Elektronik Evrak Takibi)
     Kurumların birbirlerine elektronik imza kullanarak evrak gönderebilmesi ve alabilmesi, defterlerinin takibinin yapılabilmesi amacıyla geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Web tabanlı yazılımımız olan evraksis.net aracılığı ile internet bağlantısı olan her yerden evraklarınıza ve mesajlarınıza ulaşabilir, gelen ve giden evrak defterlerinizin dökümlerini alabilir, bunları arşivleyebilirsiniz.

     Ayrıca; kurum içi evrak dolaşımı, evrak havale etme, onaylama ve mesaj uyarı sistemi bulunan bu yazılımımız aracılığı ile kurum gruplandırma, telefon zinciri gibi seçenekleri kullanarak kolayca evrak ve mesaj gönderebilir, göndereceğiniz mesaj ya da evraklarınıza dosya ekleyebilir, kullanıcılarla chat yapabilirsiniz.

     Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm okulları bulabileceğiniz bu sistemimiz sayesinde gönderdiğiniz mesajların ilgilisi tarafından okunup okunmadığını da kontrol edebilirsiniz.

KÜTÜPHANE
     Kütüphanenizdeki tüm yayınları, üyeleri ve kitap alışverişlerini bilgisayar ortamında takip edebilmeniz için geliştirdiğimiz bu ürünümüz; kütüphane verilerinizi, öğrenci verilerinizi ve öğrenci fotoğraflarınızı aktarılabileceğiniz, Klasik ve Karma sistemlerimizle tam uyumlu olan bir programdır.

     Dewey Ondalık Sınıflandırma Sistemini de içeren bu programımızda, kitaplar ve üyelik kartları için barkod sistemi kullanılabilmektedir.

     Yazar, konu, başlık ve anahtar kelime ile arama ve el barkodu ile sayım yapabileceğiniz bu çok özel ürünümüzle; ödünç kitap alma ve verme işlemlerini yapabilir, kitapları zamanında geri getirmeyen öğrencilerin velilerine SMS gönderebilir, yayınların kart kataloğunu hazırlayabilir, kütüphane listesi ve istatistiklerini de alabilirsiniz.

KURS TAKİBİ
     Okullarda öğrencilere verilen kurslar ile ilgili öğretmen, kurs ücretlerinin takibinin yapılabilmesi ve yasal raporların hazırlanıp alınabilmesi amacıyla geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

Bu ürünümüzü kullanarak; öğrencilere verilen yetiştirme - hazırlama kursları ile ilgili tüm işlemleri, kurs ücretlerini, öğretmen ve yöneticilerin aylık ücret çizelgelerini bilgisayardan takip edebilmenizin yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen ücret dağılım çizelgelerinizi de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Klasik ve Karma sistemimizle de entegre olarak çalışan programımız; kurs ücret bordrolarını, kurs bütçesi ve kurs programlarını hazırlayabilmenize, öğrencilerin ve öğretmenlerin kurs devam - devamsızlık durumlarını, kurs ücret ödemelerini takip edebilmenize, liste ve raporlar alabilmenize olanak sağlar.

ALO OKUL
     Öğrencilerin not, devamsızlık vb. bilgilerinin telefon ile okulun bilgisayarından sesli olarak öğrenilebilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; öğrencilerinizin kendi şifreleri ile kendilerine ait devamsızlık durumunu, sınav tarihlerini ve sınav sonuçlarını öğrenebilmelerini sağlayabilir, kurumunuzun çeşitli konulardaki duyurularını yapabilirsiniz.

SAĞLIK TAKİBİ
     Okulunuzdaki öğretmen ve öğrencilerin sağlık durumlarını güvenli bir şekilde  takip edebilmeniz ve arşivleyebilmeniz için geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; her öğrencinin kulak, diş, göz, alerjiler, revir ziyaretleri, sağlık olayları, dozaj tarihleri ve test sonuçları gibi sağlık kayıtlarının girişini yapabilir, kayıtlarınızı güvenle tutabilir, kayıtlarınıza gerektiği anda kolaylıkla ulaşabilir, gereği halinde velilere SMS yoluyla bilgilendirme de yapılabilirsiniz.

ARŞİV
     Öğrenci dosyalarınızın okulunuzda sağlıklı bir şekilde arşivlenebilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; geçmiş yıllardaki tüm öğrenci bilgilerini saklayabilir, istediğiniz anda bu bilgilere ulaşabilir, öğrenci dosyalarının arşiv raflarındaki yerini kolaylıkla bulabilir, gerekli yazışma evraklarını zaman kaybetmeden düzenleyebilirsiniz.

     Ayrıca; gerektiğinde SMS göndererek öğrencilerinizi bilgilendirebilir, T.C kimlik no, isim, soy ismi, anne, baba adı, doğum yeri ve doğum tarihi bilgilerinden bir tanesi ya da daha fazlasıyla arama gerçekleştirebilir, kütük veya sınıf geçme defterinden kolay, hızlı bilgi akışı sağlayabilirsiniz.

KİMLİK KARTI BASIMI
     Öğrenci, personel, ziyaretçi kartları gibi kimlik kartlarının güvenli, süratli bir şekilde hazırlanması için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; üzerinde okul logosunun ve barkod bilgisinin bulunduğu fotoğraflı öğrenci okul kimlik kartlarını hazırlayabilir, not defterine yapıştırmak için kullanacağınız öğrenci pul fotoğraflarını yazıcı ile üretebilir, web kamera ile çektiğiniz öğrenci fotoğraflarını otomatik olarak programa aktarabilir, fotoğraflı sınıf yerleşim planını ve öğretmen not defterlerini de basabilirsiniz.

PANSİYON
     Eğitim kurumlarındaki pansiyon işlemlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; okulunuzdaki pansiyon işlemlerini bilgisayarda takip edebilir, dokümanlarının hazırlanması için tasarlanan program ile oda, nöbet, devamsızlık listeleri alabilir; öğrenci belgesi, öğrenci bordrosu, ranza ve dolap kartı hazırlayabilirsiniz.

AMBAR
     Kurumunuzdaki ambar ve yemekhane işlemlerinin kolaylıkla yapılabilmesi için geliştirdiğimiz bu ürünümüzü kullanarak; yemekhane işleri başta olmak üzere ambar iş ve işlemlerini bilgisayarda takip edebilir; günlük yemek menülerinizi, duyurularınızı hazırlayabilir; mutfak malzemelerinin kullanım, çıkış miktarlarını takip edebilirsiniz.

 

Anasayfa Hakkımızda İş Ortaklarımız İnsan Kaynakları

 İletişim

Copyright © 2013 Eylül Bilgi İşlem ve Eğitim Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Ziyaretçi Sayısı:  191132