Grubumuza Bağlı A Artı İş Sağlığı ve Güvenliği Laboratuvarı Çalışmalarına Başladı
5651 sayılı kanunda hukuki sürecin işleyişi nasıldır?
5651 Sayılı Kanun nedir kimleri kapsıyor?
Form No:
Müşteri No:
 
   
 
 
Mesleki Eğitim Merkezleri

MESEM
     Mesleki Eğitim Merkezlerindeki öğrenci takip sisteminin yönetmeliklere uygun olarak yürütülmesi ve arşivlenmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüz; Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü’ne bağlı MESEM’lerde, öğrencilerin kayıt ile başlayan tüm bilgilerinin takip edilmesini, arşivlerinin yapılabilmesini, kullanıcı adı ve şifre ile girilerek öğrenci, öğretmen ve okul bilgilerinin bilgisayar ortamında takip edilebilmesini sağlar.

     Ayrıca; her türlü istatistiki bilgi, karne, takdir, teşekkür, not fişi, sınıf geçme defteri vb. eğitim gereksinimleri de ürünümüzün esnek raporlama sistemi ile hızlı, doğru, güvenilir bir şekilde hazırlanabilir.

TAŞINIR MAL YÖNETİMİ
     Kurumunuzdaki demirbaşların; tek düzen muhasebe sistemi doğrultusunda, Maliye Bakanlığı’nın istediği tüm şartları taşıyan bir şekilde kayıt altında tutulabilmesi amacıyla geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; Bilsa demirbaş programınızdaki eski kayıtlarınızı muhasebe hesap kodlarına göre yeni sisteme aktarabilir, Maliye Bakanlığı’nın 18.01.2007 tarih, 26407 sayılı Resmi Gazetede yayınladığı Taşınır Mal Yönetmeliği’nde belirtmiş olduğu muhasebe hesap kodlarına göre taşınır mal sınıflandırması yapabilirsiniz.

     Ayrıca; işlem çeşitlerine göre taşınır işlem fişi düzenleyerek giriş ve çıkış işlemlerinizi yapabileceğiniz, hızlı arama bölümünden aradığınız bilgilere kolaylıkla ulaşabileceğiniz; tüketim malzemeleri, tesis, makine, cihazlar, taşıtlar vb. demirbaşlarınızı, muhasebe hesap kodlarına göre kayıt edebileceğiniz bu programımızın içerisinde Taşınır Mal Yönetmeliği´nde belirtilen yaklaşık 4000 adet muhasebe hesap kodu, standart olarak mevcuttur.

ALO MESEM
     Öğrencilerin not, devamsızlık vb. bilgilerinin telefon ile okulun bilgisayarından sesli olarak öğrenilebilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Mesleki Eğitim öğrencileri, bu ürünümüzü kendi şifreleri ile günün 24 saati boyunca kesintisiz olarak kullanabilir, kendilerine ait devamsızlık durumunu, sınav tarihlerini ve sınav sonuçlarını öğrenebilir.

     Ayrıca; yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrencilere gerekli evrakların neler olduğunu bu sistemi kullanarak açıklayabilir, kurumunuzun çeşitli konulardaki duyurularını da bu sistemimizi kullanılarak yapabilirsiniz.

MESEM ÖĞRENCİ KAYIT
     Mesleki Eğitim Merkezlerine yeni kayıt olan öğrencilere ait bilgilerin, optik formlar kullanılarak bilgisayar ortamına aktarılabilmesi ve takip edilebilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

     Bu ürünümüzü kullanarak; optik formlar ile toplanan öğrenci bilgilerini optik okuyucu veya tarayıcı aracılığıyla okutularak programa aktarabilir, öğrenci kayıtlarını kolayca yapabilir, kayıt zarfı basabilir, boş öğrenci numarası alabilir, öğrenci numaralarını otomatik olarak verebilirsiniz.

MESEM.NET
     Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri için özel olarak geliştirerek yayına aldığımız, Mesleki Eğitim Merkezlerindeki sınav tarihleri ve sonuçlarını yayınladığımız internet sitesidir.

     Her öğrenci bu siteyi kullanabilir ve kendi şifresi ile giriş yaparak bilgilerine ulaşabilir.

MESEM SINAV DEĞERLENDİRME
     Mesleki Eğitim Merkezlerinde test usulü ile yapılan ara ve bitirme sınavlarının sonuçlarının hesaplanabilmesi ve çeşitli raporlar, analizler halinde yazdırılabilmesi için geliştirdiğimiz ürünümüzdür.

 

 

Anasayfa Hakkımızda İş Ortaklarımız İnsan Kaynakları

 İletişim

Copyright © 2013 Eylül Bilgi İşlem ve Eğitim Merkezi. Tüm Hakları Saklıdır.
Ziyaretçi Sayısı:  191130