Sınavlara Katılım Koşulları

Sınavlara Katılım Koşulları

ÖZDEBİR YAYINLARI

Deneme Sınavlarınızı Uygulamak İsteyen Kurumlar;

Bayimiz Olan Eylul Bilgisayar Eğitim Hiz.A.Ş iletişime gerek,

Deneme Sınavlarımıza Katılmak İsteyen Öğrenciler/Adaylar;

1. “Sınavlarımızı Uygulayan Kurumlar”a başvurarak ve kurumların kabulü halinde deneme sınavlarımıza katılabilirler. Sınavlarımızı Uygulayan Kurumlar için bulunduğunuz yerdeki bayilerimiz ile iletişim kurulabilir.

( Sınavlarımızı uygulayan kurumların ve  bayilerimizin veli ya da öğrencilerimizden gelen  dışarıdan bireysel katılım taleplerini karşılama yükümlülükleri bulunmamaktadır.

ÖZDEBİR’de sınavlara katılım için bireysel başvuru alınmamakta; ÖZDEBİR, ilkesel olarak sınav uygulayan kurumların bilgilerini de  paylaşmamaktadır. )

2. "Salgın" Tedbirleri nedeniyle yüz yüze eğitim yapılamaması durumunda Türkiye Geneli YKS veya LGS Denemelerimize katılan kurumların öğrencileri, kitapçıkların ilgili kurumca kendilerine  ulaştırılması durumunda Web Sitemiz  > "Sınav Yanıtlama Sistemi" üzerinden  sınavı yanıtlayabileceklerdir.

3. 2020-2021 eğitim öğretim yılına özel olarak   bu sınavlarımıza herhangi bir kurumdan katılamayan,  başka bir deyişle Türkiye Geneli Deneme Sınavlarımıza bireysel olarak katılmak isteyen öğrenciler,   yıl boyunca uygulayacağımız  bu sınavları içeren  Türkiye Geneli YKS/LGS  Paket Deneme Sınavları  uygulamamızdan yararlanabilirler. 

"YKS/LGS  Paket Deneme Sınavları" hakkında ayrıntı için aşağıdaki bağlantılar ziyaret edilebilir. YKS/LGS Deneme sınavlarına bireysel olarak katılmak isteyen öğrenciler paket sınav siparişlerini sadece bu bağlantılar üzerinden verebilecektir.

LGS için >> https://www.ozdebiryayinlari.com/lgs-turkiye-geneli-paket-deneme-sinavlari

YKS için https://www.ozdebiryayinlari.com/yks-turkiye-geneli-paket-deneme-sinavlari

4. TÜRKİYE GENELİ ONLINE LGS ve YKS  DENEMELERİMİZ : İçeriği yukarıda belirtilen sınavlardan farklı olarak Kurum siparişlerine açık Online Deneme Sınavlarımız da farklı bir seçenek olarak sunulmaktadır. 

ONLINE LGS DENEMELERİMİZ >>>   

ONLINE YKS DENEMELERİMİZ >>>  

 

SONUÇLARA ERİŞİM

Sınav sonuçlarına;

İl - İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Kurumlar, Bayiler kurum kodu ve şifreleri ile
Öğrenciler, kodladıkları T.C. Kimlik Numarası veya Telefon Numarası ile “Sınav Sonuçları” modülünden erişebilirler.
Türkiye Genelinde uygulanan sınavlarımızın  kesin sonuçları sınav tarihini izleyen 7-10. günden itibaren alınabilir. Daha önce alınan sonuçlar, adayın genel sıralama içinde yerini göstermede ölçü olamaz.  Bunun nedeni de sınavın uygulandığı tarihin 3. gününden itibaren okuması yapılan optik cevap kağıdı verilerinin sisteme girilmeye başlanmasıdır.
Kurumlar: Sonuç Açıklama Sistemimizden Kurum Sınıf, Kurum Şube, Kurum Sınav Geneli, Kurum-Sınav Karşılaştırma, Kurum İl-İlçe… Raporlarını alabilmekte;

Ayrıntılı değerlendirmeleri olanaklı kılan aşağıdaki tablo-grafik-liste vb. verilere ulaşabilmektedir.

Konu Analizli Karne
Soru Analizi
Genel Karşılaştırmalı Soru Analizi
Madde Analizi Listesi
Ayrıntılı Puan Listesi
Ders Grubu Puan Listesi
SAY-SÖZ-EA Puan Sıralı Liste
Netler ve Puan Sıralı Liste
Soyadı Sıralı Liste
Toplam Net Sıralı Liste
Puan Sıralı Excel Listesi
Ders Netine Göre Derece Listesi
Ders Grafik
Sınav İstatistiği
Konu Analizi
Şube Soru Analizi
Şube Puan Sıralı Liste
Şube Toplam Net Sıralı Liste
Şube Soyadı Sıralı Liste
Şube Ders Ortalamaları
Şube Puan Ortalamaları
Genel Kurum Puan Ortalamaları
Genel Kurum Ders Ortalamaları
Kurumların İlk Bin Öğrenci Sayıları
Genel Soru Analizi
Sınav Karşılaştırma Listesi
İlçe-İl Soru Analizi
İlçe-İl Ders Grafiği
İlçe-İl Karşılaştırmalı Ders Başarı Grafiği
İlçe-İl Puan Ortalamaları
İlçe-İl Ders Ortalamaları
İlçe-İl Konu Analizi

GENEL AÇIKLAMALAR

  • Bu sınavlar, resmi-özel ortaokullarda, liselerde ve kurs merkezlerinde öğrencilerin gelişim süreçlerini izlemek ve sınav deneyimi kazandırmak amacıyla öğretim programlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.
  • Sınavların içeriği ve sınav takvimi web sitemizde görülebilir.
  • Sınav siparişleri, uygulama tarihinden bir hafta öncesine kadar verilebilir. Gönderiler sınav tarihinden 2-3 gün öncesinde kurumlara ulaştırılır.
  • Sınavlar, ücretleri ödendikten sonra gönderilir.
  • MEB’in ve ÖSYM’nin sınav takviminde olabilecek değişikliklerde ve zorunlu görülen durumlarda ÖZDEBİR, Deneme Sınav Takviminde değişiklikler yapabilir.
  • Sınavlarımız ve çözümleri kişi veya kurumlarca sosyal medyada paylaşılamaz. Paylaşanlar hakkında “Telif Yasası”na muhalefetten yasal işlem başlatılır.
  • Türkiye Geneli Deneme Sınavları tüm yurtta eş zamanlı olarak uygulanır. Sınavları erken uygulayan, kitapçıkları belirtilen zamandan önce dağıtan kurumlar genel değerlendirmeye alınmaz.
  • Sınav uygulayan kurumlar isterlerse optik cevap kâğıtlarını kendileri okuyup sınav değerlendirme sistemine yükleyerek sonuçlarını anında görebilirler.
  • Sınavlara katılmak isteyen kurumlar, ÖZDEBİR'in belirlediği sınav kurallarına uymayı kabul ederek talepte bulunur ve kuralların uygular.

1 kayıttan 1 ile 1 arasi kayıtlar gösteriliyor.